تبلیغات
graffiti - گرافیتی

ا

graffiti
تقدیم به کسانی که دیوار ها را رام خود کردند و دیواری سرد و خاموش برایشان بزرگ ترین هدیه است تا آنها بتوانند با عشق و هنر خود دیوار را جزیی از روح خود کنند


¿گرافیتی
جمعه 29 تیر 1386

خوب اول از همه میخواهم بگم که گرافیتی چیه و انواع اون رو نام ببرم ولی به شکلی جدید وحاصل تجربه خودم که اگه اشکالی داشت یا خواستید کاملش کنید در نظر ها بهم بگید.

گرافیتی یا هنر شهری به مجموعه آثاری گفته می شود که در اکثر مکانهای پر رفت و آمد بر روی دیوار ها یا قطار یا مترو یا جاهای خاص دیگر که بعدا گفته میشود کشیده می شود.

گرافیتی در قدیم برای تعیین محدوده رپر های سیاه پوست بکار می رفته البته هم اکنون هم به این منظور استفاده میشود ولی استفاده از آن گسترش یافته که نمونه ساده ان را در انقلاب ها بکار می برند. هم اکنون دلایل مختلفی برای کسانی که کار گرافیتی انجام میدهند وجوددارد که مهمترین آنها ثابت کردن خود به جامعه و نشان دادن تاثیر هردو بر هم است که به طور ساده می توان گفت  هر چه که یک جامعه به آن می دهد وی با گرافیتی به جامعه می دهد و تاثیر هر دو بر هم در شهر هایی مانند نیویورک و برلین و فیلادلفیا و نیوجرسی و لندن به خوبی دیده می شود.

در نگاه عموم مردم اغلب کشور های که در آن گرافیتی گسترش یافته گرافیتی تنها خراب کردن و زشتتر کردن محیط زندگی است و به همین دلیل در بیشتر کشورها این کار منع قانونی،جریمه و زندان در پی دارد که به همین دلیل هم هست که کمتر عکسی از آنها وجود دارد و اسم اصلی خود را پنهان می کنند و به صورت شبانه کار میکنند و تقریبا هیچ مصاحبه ای انجام نمی دهند.

از امروز به بعد هر روز یه گرافیتی گش رو معرفی میکنم

نوشته شده در جمعه 29 تیر 1386 و ساعت 06:07 ق.ظ توسط : trace